firouzehLoader

سبدگردانی و صندوق های سرمایه گذاری

گروه سرمایه گذاری و مدیریت دارایی فیروزه متشکل از 8 نیروی کارشناس بازار سرمایه و تحلیل داده می باشد که طی 15 سال گذشته همگام با توسعه دارایی های تحت مدیریت گروه توسعه یافته است و توانسته برای گروه و سرمایه‌گذاران ارزش‌آفرینی موثری به ارمغان آورد. هم اکنون این واحد مسئولیت مدیریت بیش از 6000 میلیارد تومان دارایی را در بخش بورسی و غیر بورسی برعهده دارد. در سال 1399، با ارائه خدماتی جدید مانند خدمات مشاوره دارایی و بهینه سازی چینش پرتفوی دارایی ها متناسب با درجه ریسک پذیری دلخواه سرمایه‌گذاران، سعی خواهیم داشت تا ابزارهای مالی مناسب را با توجه به عوامل احتیاطی و افزایش ریسک های غیرسیستماتیک در اقتصاد ایران برای سرمایه گذاران محترم طراحی و اجرا نماییم. رویه تیم سرمایه‌گذاری به این ترتیب است که ابتدا وضعیت فعلی دارایی‌های سرمایه‌گذار (متشکل از املاک، خودرو، ارز و طلا، سهام، اوراق مشارکت، سپرده بانکی) را بررسی می نماید، میزان انحراف آن را از ترکیب بهینه دارایی متناسب با شرایط اقتصادی روز استخراج می نماید و سپس با سنجش سطح ریسک پذیری سرمایه گذار، ترکیب بهینه دارایی اختصاصی سرمایه‌گذار را تعیین می نماید. طی این سالها، گروه مالی فیروزه با در اختیار داشتن مالکیت عمده کارگزاری فیروزه آسیا و برند تجاری فیروزاکس (Firouzex) به عنوان بازوی اجرایی خدمات بازار سرمایه توانست ساختار معاملات آنلاین، صندوق های سرمایه‌گذاری و خدمات سبدگردانی را گسترش دهد.
ما در گروه مالی فیروزه بر این باوریم که تک تک اعضا نقشی کلیدی در رشد و توسعه‌ی گروه دارند. ما باور داریم که اعضای تیم در کنار هم و با هم سرنوشت گروه را رقم می‌زنند. واحد مدیریت دارایی یکی از کلیدی‌ترین اعضای گروه مالی فیروزه است که همواره با حرفه‌ای‌گری و هوشمندی بر اعتبار و توان گروه افزوده است. قدردان زحمات تک تک اعضای این دپارتمان خوش فکر و پویا هستیم و امیدواریم در کنار هم هر روز در راه رشد و تکامل گام برداریم.
وظیفه اصلی این واحد رصد بازار سهام، بازار اوراق با درآمد ثابت، بازار طلا، بورس کالا، عملکرد صندوق های سرمایه‌گذاری، مدیریت صندوق های سرمایه‌گذاری گروه،‌ استخراج داده یا دیتاماینینگ و در نهایت تعیین استراتژی سرمایه‌گذاری می باشد. این واحد با تحلیل کارشناسی متغیرهای خرد و کلان اقتصادی در ایران (مانند نرخ رشد اقتصادی،‌ نرخ تورم، نرخ بهره، و نرخ دلار و سایر) و جهان (مانند تغییرات کامودیتی های جهانی که در عملکرد شرکتهای بورسی ایران تاثیر دارند مانند نفت، محصولات پتروشیمی،‌ قیمت مس، سنگ آهن و سایر) و اطلاعات مالی و حسابداری شرکتهای بورسی، گزارشهای تحلیلی را تهیه می کنند. سپس نتایج این گزارشهای تحلیلی در جلسه های تحقیق و بررسی پورتفوی که ماهانه با حضور مدیر کل سرمایه‌گذاری برگزار می شود، بررسی و آنالیز می گردد. برای تحلیل و محاسبه ارزش ذاتی سهم ها،‌ ساعتها زمان مصرف می شود و برای تک تک مفروضات مانند نرخ دلار،‌ نرخ تورم و قیمت های مواد اولیه نظرات مختلف اعضای کمیته گرفته شده و جمع بندی نهایی می شود.